وبلاگ

البسه پزشکی با کیفیت بالا

روپوش پزشکی

انواع البسه پزشکی رنگ سفید نماد کمال، خلوص، بی گناهی، پاکیزگی، برابری، سادگی، خودکفایی و شروع جدیدی هست برای بیمار .

با نکات بالا میتوان دریافت که فلسفه بهره گیری از رنگ سفید ، در اول آرامش دادن به بیمار هست ، زیرا رنگ سفید نماد پاکی و پاکیزگی هست و سبب اعتماد بیشتر در نگاه اولیه میشود !

اگر شما روپوش سفید متعلق به یک پزشک را بپوشید، توانایی‌تان در توجه کردن به‌طور قابل توجهی افزایش پیدا میکند، اما اگر روپوش سفیدی را که می‌دانید متعلق به یک نقاش است بر تن کنید، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

انواع البسه پزشکی با قیمت بی نظیر

انواع البسه پزشکی

آدام گالینسکی و همکارانش در دانشکده مدیریت کالگ دانشگاه نورث‌وسترن که این جستجو را انجام داده‌اند، این کشف را «اثر لباس بر فرآیند شناخت» اثر گذاشتند. این تنها کافی نیست که شما روپوش دکتری را که به جالباسی آویزان هست بپوشید، ولی می‌بایست بدانید که این روپوش نشانگر چه چیزی هست، در این مورد همه می‌دانند که پزشکان مواظب و بسیار دقیق هستند.
این نتایج از تحقیقات حوزه علمی روبه‌رشدی به نام «شناخت تجسمی» بدست آمده است. ما نه تنها با ذهن خود که با بدن خود هم فکر می‌کنیم. فرآیند فکر کردن مبتنی بر تجارب فیزیکی ماست و حالا مشخص شده که این تجارب شامل لباس‌هایی که می‌پوشیم نیز می‌شود.
شناخت تجسمی، تنها به لباس پوشیدن ختم نمی‌شود. برای توضیح بیشتر میتوان گفت زمانی که ما در حال شستن دستانمان هستیم، از نظر روحی نیز پاک‌تر و صادق‌تر می‌شویم و قضاوت‌هایمان اخلاقی‌تر می‌شود؛ یا وقتی که نوشیدنی گرمی در دست خود داشته باشیم، با دیگران گرم‌تر و صمیمی‌تر برخورد می‌کنیم.
مشهورهست که نحوه لباس پوشیدن ما بر نوع قضاوتی که دیگران از شخصیت ما می‌کنند وبه این دلیل بر آن‌چه ما در رابطه با خودمان احساس می‌کنیم، اثرگذار هست. زنانی که هنگام مصاحبه گزینش لباس‌های مردانه‌تر یا رسمی‌تر می‌پوشند، احتمال استخدامشان بیشتر هست و معلمانی که لباس‌های رسمی‌تری می‌پوشند، در مقایسه با معلمانی که لباس‌های غیررسمی‌تر می‌پوشند، باهوش‌تر به نظر می‌رسند.
اما سوال اساسی‌تر در اینجا این هست که آیا نحوه لباس پوشیدن ما بر فعل و انفعالات روانی‌مان هم تاثیر میزارد؟ آیا لباسی که می‌پوشیم نحوه نگرش ما را نسبت به دنیا تغییر می‌دهد؟ برای پاسخ به این سوال، محققان سه آزمایش انجام دادند که در آنها لباس‌های افراد از هم متفاوت نبود، ولی نشانگر مشاغل مختلف بود و ماهیت شان از هم متفاوت بود:
در اولین آزمایش، ۵۸ دانشجوی دوره لیسانس انتخاب شدند و از آنها خواسته شد تا یا کت‌های سفید آزمایشگاه و یا لباس‌های معمولی بیرون را بپوشند. میزان توجه آنها بر اساس توانایی‌شان بر روی تشخیص ناسازگاری‌ها در زمانی که کلمه “قرمز” بر روی زمینه‌ای سبز رنگ نمایش داده می‌شود، مورد امتحان قرار گرفت. میزان خطای کسانی که روپوش سفید رنگ آزمایشگاه را پوشیده بودند، تقریبا نصف افرادی بود که لباس معمولی بر تن داشتند.

انواع البسه پزشکی با بهترین کیفیت

انواع البسه پزشکی

در آزمایش دوم، ۷۴ دانش‌آموز به‌طور تصادفی انتخاب شدند تا یکی از این سه گزینه را انجام بدهند: پوشیدن روپوش یک پزشک، پوشیدن روپوش یک نقاش و در آخر مشاهده روپوش یک پزشک. پس از آن میزان توجه آنها مورد آزمایش قرار گرفت. آنها باید به دو تصویر کنار هم که شباهت زیادی هم به یکدیگر داشتند، نگاه کرده و چهار تفاوت عمده آن دو را در کم‌ترین زمان ممکن بر روی کاغذ می‌نوشتند.
آنهایی که روپوش سفید رنگ پزشکی را که عینا مشابه روپوش نقاشان بود به تن داشتند، تفاوت های بیشتری را پیدا کرده بودند و بیشترین میزان توجه برایشان ثبت شد. گروهی که روپوش متعلق به نقاشان را پوشیده بودند و یا تنها روپوش پزشکی را مشاهده کرده بودند، تفاوت های کمتری را نسبت به گروه اول مشاهده کردند.
آزمایش سوم، این اثر را تمام و کمال مورد بررسی قرار دادند. این آزمایش به دنبال یافتن پاسخی این پرسش بود که آیا تنها مشاهده یک شی، مثل یک روپوش می‌تواند به سادگی رفتار ما را تحت‌الشعاع قرار دهد؟ سه گروه ذکر شده در آزمایش قبلی، برای مدت زمان طولانی در مقابل میزی قرار گرفتند و از آنها خواسته شد تا انشایی در مورد آن‌چه راجع به کت‌ها فکر می‌کنند، بنویسند. پس میزان توجه آنها مورد آزمایش قرار گرفت.
مجددا، گروهی که روپوش پزشکی را به تن کرده بودند، بیشترین میزان دقت و توجه را از خود نشان دادند. محققان می‌گویند که شما باید روپوش را پوشیده و آن‌ را روی پوست خود احساس کنید تا روی فعل و انفعالات روان‌تان اثر بگذارد.

انواع البسه پزشکی با برترین کیفیت و نازل ترین قیمت کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *