Uncategorized @fa

خرید اینترنتی و مزایای آن برای مشتریان و شرکتها:

خرید اینترنتی ومزایای آن

 خرید اینترنتی  ومزایای آن برای مشتریان و شرکتها:


انقلاب ديجيتالي قابليت‌هاي جديدي را هم براي مشتري و هم براي شركت‌هاي فعال در بازار خلق كرده است، در ابتدا به مزاياي اينترنت براي خريداران اشاره مي‌شود:

– افزايش چشمگير قدرت خريدار: امروزه تنها با چند كليك، خريداران مي‌توانند رقبا و محصولاتشان را با هم مقايسه كرده و پاسخ‌هاي خود را در چند ثانيه دريافت كنند، ديگر نيازي به رانندگي تا فروشگاه و پارك، انتظار در صف اتوبوس و جر و بحث با فروشندگان نيست.

حتي در مواردي مي‌توانند قيمت‌هاي درخواستي خود را تعيين كنند (مثلا در مورد هتل و بليت هواپيما) تا عرضه‌كنندگاني كه مي‌توانند شرايط خريدار را فراهم كنند با او تماس بگيرند، به عبارتي به يك مناقصه دست بزنند، خريداران مي‌توانند با دست به دست دادن به ديگران و افزودن حجم خريدشان، از تخفيف بيش‌تري بهره‌مند شود.

 

– دسترسي به انواع بيش‌تري از كالاها و خدمات: امروزه خريداران مي‌توانند تقريبا هر آنچه را كه مي‌خواهند از طريق اينترنت سفارش دهند (در كشور خودمان هم مسير توسعه ی تجارت و كسب و كار اينترنتي به اين هدف تمايل دارد) مانند اثاثيه منزل، ماشين‌هاي شست‌ و شو، مشاوره مديريتي و حقوقي و دارويي. به عنوان مثال آمازون دات كام (Amazon.com) خود را بزرگ‌ترين فروشگاه كتاب با بيش از سه ميليون جلد كتاب معرفي مي‌كند.
شرايطي كه هيچ فروشگاه كتاب فيزيكي نمي‌تواند از پس آن برآيد به علاوه، خريداران قادرند اين كالاها را از سرتاسر جهان سفارش دهند كه اين امر براي مردم كشورهايي كه با قيمت‌هاي بالا سروكار دارند، موقعيتي ويژه به حساب مي‌آيد، به اين معنا كه خريداران در كشورهاي با هزينه و قيمت بالا مي‌توانند با سفارش كالاها و خدمات مورد نياز به كشورهاي ارزا‌ن‌تر از ميزان هزينه‌هاي خود بكاهند.

 

– كسب اطلاعات فراوان در مورد تقريبا همه چيز: خريداران مي‌توانند تقريبا تمامي روزنامه‌هاي جهان از اقصي نقاط آن را بخوانند و به دايره‌المعارف‌ها، فرهنگ‌هاي لغت، اطلاعات پزشكي، رتبه‌بندي‌ فيلم‌ها، گزارشات مصرفي و بي‌نهايت منابع اطلاعات آنلاين دسترسي داشته باشند.

سهولت بيشتر در سفارش دادن، روابط متقابل و تحويل گرفتن سفارش: مشتريان امروزي مي‌توانند از خانه، دفتر كار و حتي از طريق تلفن همراه، به صورت 24 ساعته و در تمامي هفت روز هفته، سفارشات خود را بصورت آنلاین ارايه بدهند و در ضمن اين محصولات در كم‌ترين زمان به دست آن‌ها مي‌رسد.

– قابليت تبادل نظر در مورد محصولات و خدمات:
امروزه مشتريان مي‌توانند با ورود به اتاق‌هاي گفت‌وگو (Chatrooms) در برخي حوزه‌هاي مورد علاقه ی مردم به مبادله ی اطلاعات و عقايد بپردازند، قابليت‌هايي كه پديده ی اينترنت براي شركت‌ها ايجاد مي‌كند را مي‌توان در موارد زير خلاصه كرد:

  • الف) شركت‌ها مي‌توانند كانال‌هاي اطلاعات و فروش جديدي (از طريق اينترنت) با دسترسي جغرافيايي گسترده‌تر ايجاد كنند تا از طريق آن به اطلاع‌رساني و ترفيع محصولات و كسب و كارشان در سراسر گيتي بپردازند.

    از مجراي به راه انداختن وب سايت، شركت‌ها مي‌توانند محصولات، تاريخ و فلسفه ی كسب و كار، فرصت‌هاي شغلي و ديگر اطلاعات مورد علاقه ی بازديدكنندگان را ارايه كنند؛ برخلاف آگهي‌ها و بروشورهاي سابق، اينترنت به شركت ها اين امكان را مي‌دهد كه حجم زيادي از اطلاعات را انتقال دهند.

     

  • ب) شركت‌ها مي‌توانند درباره بازار، مشتريان فعلي، مشتريان بالقوه و رقبا اطلاعات كامل‌تر و غني‌تري را به دست آورند، آنها همچنين مي‌توانند تحقيقات بازاريابي را از طريق اينترنت و با ترتيب دادن گروه‌هاي كانون، ارسال پرسشنامه و جمع‌آوري داده‌هاي اوليه از چندين طريق مختلف به انجام برسانند.

     

  • ج) بواسطه حضور اينترنت، شركت‌ها مي‌توانند يك اينترانت خصوصي كه ارتباطات داخلي ميان كاركنان را تسهيل و تسريع مي‌كند راه‌اندازي كنند و از آن طريق، كاركنان سوالات خود را از هم بپرسند، پيشنهادات و توصيه‌هاي ديگران را دريافت كنند و اطلاعات لازم را از وب كامپيوتر مادر شركت بارگيري و بارگذاري كنند.


– شركت‌ها قادرند ارتباطات دو‌طرفه با مشتريان بالفعل و بالقوه داشته باشند و در ضمن مبادلات كارآتري داشته باشند، اينترنت، ارسال و دريافت نامه را تسهيل كرده است (از راه ايميل) و شركت‌هاي بيشتري با استفاده از اكسترانت، تبادل اطلاعات، سفارش‌دهي و سفارش‌گيري و سيستم پرداخت كارآمدتري با توزيع‌كنندگان و تامين‌كنندگان خواهند داشت.


– شركت‌ها مي‌توانند به ارسال آگهي‌ها، كوپن‌هاي تخفيف، نمونه‌ها و اطلاعات به مشترياني باشند كه اين اقلام را تقاضا كرده‌اند و يا اجازه ارسال آن‌ها را به شركت‌ مزبور داده‌اند.

– شركت‌ها مي‌توانند محصولات و خدمات خود را با استفاده از اطلاعات پايگاه داده‌ها، درباره تعداد بازديدكنندگان از سايت و همچنين تناوب بازديد، براي مشتريان درخواستي، تامین كنند.

 

– شركت‌ها قادر به بهبود خريد، استخدام، آموزش و ارتباطات داخلي و خارجي (حتي بين‌المللي) هستند.

– شركت‌ها مي‌توانند بوسيله مقايسه ی قيمت‌هاي رقبا در اينترنت، صرفه‌جويي معتنابهي داشته باشند و نيز با خريد از مزايده‌ها، همچنين بسياري از آن‌ها در حال فراهم آوردن محصولات آموزشي اينترنتي هستند كه مي‌توانند بوسيله آن كاركنان، ‌واسطه‌ها و نمايندگي‌ها را با هزينه كم‌تري آموزش دهند.

– شركت‌ها با صرفه‌جويي قابل ملاحظه‌ در هزينه و در حالي كه دقت و كيفيت خدمات خود را بهبود مي‌دهند در لجستيك و عمليات خود ترقي مي‌كنند.

 

انطباق با نام تجاري: در محیط اینترنت و خرید و فروش آنلاین، بازاريابان نسبت به درستي، صداقت و شرافت نام تجاري‌شان حساسيت و وسواس دارند و همچنين نسبت به كيفيت.

فروشگاه اینرنتی چیتا بای

[products_slider title=”از محصولات ما دیدن کنید” per_page=”12″ hide_free=”no” show_hidden=”no” animation_delay=”0″ product_in_a_row=”4″ category=”0″ product_type=”all” orderby=”rand” order=”desc” autoplay=”true” animate=”” ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *