وبلاگ

خرید روپوش پزشکی 10 مورد مهم

برای خرید روپوش پزشکی چه مواردی مهم هستند؟

یک روپوش سفید, ساده و نخی شما را یاد چه چیزی می اندازد پزشک دندان پزشک داروساز درمانگاه بیمارستان اورژانس یا همه اینها آیا می دانید چرا پزشکان روپوش پزشکی سفید می پوشند

دیدن یک روپوش پزشکی سفید، ساده و نخی شما را یاد چه چیزی می‌اندازد؟ پزشک؟ دندان‌پزشک؟ داروساز؟ درمانگاه؟ بیمارستان؟ اورژانس؟ یا همه اینها؟ آیا می‌دانید چرا پزشکان روپوش پزشکی سفید می‌پوشند؟ دلیلش این است که سفید، رنگ پاکی و پاکیزگی است و از آنجا که پزشکان با سلامت مردم سر و کار دارند، باید اول به بهداشت و سلامت خودشان اهمیت بدهند…

رنگ سفید روپوش‌ها می‌تواند کوچک‌ترین آلودگی را نشان دهد و بهترین رنگ برای پوشش پزشک محسوب می‌شود. با اینکه می‌دانیم خود پزشکان محترم بیشتر از ما به بهداشت لباس و سلامتشان حساس هستند، نکته‌هایی را درباره بهداشت لباس کار به آنها یادآور می‌شویم تا با رعایت این نکته‌ها سلامتشان به خطر نیفتد:

خرید روپوش پزشکی

۱. روپوش پزشکی خود را هر ۲ تا ۳ روز یک بار حتما بشویید. استفاده از

پودر صابون برای شستشوی روپوش‌های سفید باعث می‌شود این لباس‌ها چرک‌مرده به نظر نرسند.

۲.از آنجا که احتمال آلوده بودن این لباس کار به آلودگی‌های عفونی موجود در محل کارتان وجود دارد، حتما آنها را برای پاکیزه و استرلیزه شدن با آب داغ بشویید.

۳. بهتر است روپوش پزشکی خود را پس از شستشو، برای خشک شدن در هوای آزاد و در صورت امکان در معرض آفتاب مستقیم پهن کنید.

۴ اگر قصد دارید روپوش خود را برای شستن به منزل ببرید، هرگز آن را داخل کیف، روی صندلی اتومبیل یا در کنار سایر وسایل شخصی‌تان قرار ندهید. بهتر است از یک نایلون جداگانه استفاده کنید و نایلون را هم پس از خارج کردن روپوش یا دور بیندازید یا برای قرار دادن زباله استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن‌است باعث انتقال آلودگی‌های روپوش کار به سایر لباس‌ها و وسایل شخصی‌تان شوید.

۵. اگر در آزمایشگاه کار می‌کنید، حتما در صورت ترشح نمونه‌ها به روپوش خود، آن را بلافاصله از تن خارج و لباس تمیز دیگری به تن کنید. چنین روپوشی باید با آب داغ و مواد ضدعفونی‌کننده و جداگانه شسته شود. اگر هنگام معاینه دهانی بیماران (مثلا در موارد ابتلا به آنفلوانزا یا انجام کارهای دندان‌پزشکی) احساس کردید آب دهان بیمار روی آستین روپوش ترشح کرد، حتما پس از خروج بیمار و پیش از پذیرفتن بیمار بعدی، روپوش خود را عوض کنید.

۶. همیشه یک روپوش اضافی در محل کارتان داشته باشید تا در صورت آلوده شدن روپوش، بتوانید آن را عوض کنید.

۷. دندان‌پزشکان و پزشکان دیگر می‌توانند آستینک‌های سفید یا کرم ساده و نخی روی آستین روپوش خود بکشند تا در صورت آلوده شدن آستین لباس با ترشح یا خون دهان بیمار، فقط مجبور به درآوردن آستینک باشند؛‌ نه روپوش.

۸. بهتر است برای اطمینان از پاکیزگی کامل روپوش، از قرص‌ها یا محلول‌های ضدعفونی‌کننده لباس هم هنگام شستشو کمک بگیرید.

۹. هرگز روپوش‌های آلوده را در منزل و پیش از شستشو روی تخت نیندازید یا کنار سایر لباس‌ها در اتاق آویزان نکنید. اگر بهداشت لباس کار پزشکان و افرادی که در مراکز درمانی مشغول به کار هستند، به خوبی رعایت نشود، احتمال دارد آلودگی‌ها و عوامل عفونی را از طریق این لباس آلوده به منزل ببرند و زمینه ابتلای افراد خانواده به انواع بیماری‌های عفونی را فراهم کنند.

۱۰. روپوش پزشکی بخرید با دوخت کم. سعی کنید هنگام خرید روپوش، انواعی از آن که بدون یقه و با کمترین میزان دوخت و مدل هستند، انتخاب کنید. شستن و اتو کردن چنین روپوش‌هایی از روپوش‌های یقه‌دار و مدل‌دار ساده‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *