وبلاگ

خریدروپوش پزشکی شیک و لباس آشپزی

روپوش-پزشکی شیک

انواع روپوش پزشکی شیک و لباس بیمارستانی

پزشک‌ها، پرستار‌ها و سایر پرسنل بیمارستانی به صورت مداوم از لباس فرم و روپوش‌های مخصوص استفاده می‌کنند. در واقع می‌توان شغل هر کدام از پرسنل بیمارستانی را از روی روپوش و لباس فرم او فهمید. در ادامه انواع لباس و روپوش هرکدام از پرسنل را معرفی خواهیم کرد.

روپوش مخصوص آزمایشگاه

روپوش‌های آزمایشگاه در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شود. همچنین از پارچه‌ها وجنس‌های مختلفی برای دوخت آن استفاده می‌شود. این لباس‌ها علاوه بر آزمایشگاه برای بیمارها و سایر پرسنل مراکز بهداشتی نیز قابل استفاده است. لباس و روپوش آقایان کوتاه و لباس خانم‌ها بلند‌تر دوخته می‌شود. معمولا از پلی‌استر و کجوار برای لباس آزمایشگاه استفاده می‌شود و این لباس‌ها را یکبار مصرف می‌دانند.

روپوش مخصوص بیمار

لباس‌ها و روپوش‌های مخصوص بیما‌ر‌ در دسته‌بندی‌های مختلفی دوخته و تولید می‌شود. این دسته‌بندی ‌ها شامل مردانه‌، زنانه، لباس کودکان و غیره در رنگ‌های مختلف است. معمولا روپوش‌های قابل استفاده آقایان از رنگ آبی و روپوش یا لباس بیمار خانم به رنگ صورتی است. همچنین در تولید لباس بیمار از گرماژ ۱۶۰ تا ۱۸۰ استفاده می‌شود. پارچه‌های مخصوص دوخت لباس بیمار از جنس تترون، کتان، ترگال و پلی‌استر است.

روپوش پزشک و پرستار

پزشک‌ها و پرستارها برخلاف سایر کارکنان اهمیت زیادی به روپوش و لباس کارشان می‌دهند. پزشک‌ها و پرستار‌ها روپوش پزشکی شیک و طرح‌دار را بیشتر می‌پسندند. امروزه با پیشرفت و توسعه مدلینگ و دنیای مد، انواع روپوش پزشکی شیک و لباس‌های فرم جذاب نیز تولید می‌شوند. روپوش و لباس فرم پزشک معمولا یک تکه و مانند پالتو یا مانتو و یا در دو تکه پیراهن و شلوار دوخته می‌شود. جنس پارچه استفاده شده نیز از کتان، پنبه، کجراه و پلی استر است. البته دقت داشته باشید که برای خرید روپوش به راحتی و جنس پارچه آن توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *